Стоматологічна терапія: що це

Стоматологічна терапія в Києві – це комплекс профілактичних і лікувальних процедур, які проводяться з метою надання зубам анатомічно правильної форми, виправлення прикусу, лікування періодонтиту, пульпіту, карієсу й інших хронічних або гострих захворювань. Якщо ви будете відвідувати стоматолога двічі на рік, то зможете виявити проблему, що зароджується, на ранній стадії розвитку. Завдяки цьому знизиться вартість лікування, а сам процес буде менш травматичний.

До основних напрямків стоматологічної терапії належать:

  1. Лікування подразнень і хвороб слизової оболонки ротової порожнини.
  2. Реставрація пошкоджених зубів.
  3. Відновлення зубної тканини.
  4. Лікування різних захворювань, які вражають зуби.

У більшості випадків терапія проводиться під місцевим наркозом. Після втручання пацієнт може пересуватися самостійно, амбулаторне спостереження не потрібне.

Які способи діагностики існують

У сучасній стоматології застосовуються такі способи діагностичних заходів:

  1. Реакція на температурні зміни. При впливі на зуб холодом можна виявити цілий ряд уже наявних захворювань: карієс, пульпіт тощо.
  2. Рентген. За допомогою рентгенологічних досліджень можна зрозуміти, що відбувається із зубом всередині. Також вони використовуються для визначення стану щелеп і кісткової тканини при установленні імплантату.
  3. Комп’ютерна томографія. За її допомогою можна отримати не плоску картинку, як при рентгеноскопії, а об’ємну. Томограф дозволяє побачити будову зубів, коренів, ясен і щелеп.

Також для діагностики часто використовують спеціалізований мікроскоп. Він дозволяє виявити дрібні пошкодження емалі й зубної поверхні, оцінити фактуру тканини та ін. Мікроскоп також використовують при лікуванні – він дозволяє не пошкоджувати здорові тканини, визначаючи межі з високою точністю.

Які хвороби можна лікувати

За допомогою стоматологічної терапії можна вилікувати багато захворювань зубного ряду й ротової порожнини, але найчастіше лікарям доводиться стикатися з:

  1. Карієсом. Ця хвороба руйнує емаль і дентин. На ранній стадії розвитку її можна вилікувати без пошкодження й видалення всього зуба. Для цього стоматолог робить обточування пошкодженої емалі, після чого фторує поверхню, зміцнюючи її. На пізніх стадіях зуб також можна врятувати, але процедура буде більш складною та витратною.
  2. Пульпітом. Це захворювання виникає внаслідок розвитку карієсу. У пацієнта починається запалення пульпи: інфекція проникає через пошкоджену область до зубного каналу, де і розвивається хвороба. Щоб її позбутися, лікар повинен очистити канал, провести його дезінфекцію, після чого закрити за допомогою пломби.
  3. Періодонтит. Цим терміном називається запалення тканини, яка прилягає до основи зуба. Спочатку стоматолог видаляє гній, після чого прибирає пульпу, обробляє поверхню та встановлює тимчасову пломбу. Якщо процедура допомогла і запалення не розпочалося повторно, то ставиться постійна пломба, якщо ні, то операція повторюється.

Щоб позбутися хвороби ротової порожнини й відновити пошкоджені зуби, звертайтеся до професіоналів. Не потрібно тягнути та чекати, що проблема піде сама: це обернеться більш серйозними витратами, а процес лікування ускладниться.

Джерело: сайт slalen.ua

Предыдущая статья:Оставить комментарий