Стоматологічна терапія в Києві – це комплекс профілактичних і лікувальних процедур, які проводяться з метою надання зубам анатомічно правильної форми, виправлення прикусу, лікування періодонтиту, пульпіту, карієсу й інших хронічних або гострих захворювань. Якщо ви будете відвідувати стоматолога двічі на рік, то зможете виявити проблему, що зароджується, на ранній стадії розвитку. Завдяки цьому знизиться вартість лікування, а сам процес буде менш травматичний.
До основних напрямків стоматологічної терапії належать:
- Лікування подразнень і хвороб слизової оболонки ротової порожнини.
- Реставрація пошкоджених зубів.
- Відновлення зубної тканини.
- Лікування різних захворювань, які вражають зуби.
У більшості випадків терапія проводиться під місцевим наркозом. Після втручання пацієнт може пересуватися самостійно, амбулаторне спостереження не потрібне.
Які способи діагностики існують
У сучасній стоматології застосовуються такі способи діагностичних заходів:
- Реакція на температурні зміни. При впливі на зуб холодом можна виявити цілий ряд уже наявних захворювань: карієс, пульпіт тощо.
- Рентген. За допомогою рентгенологічних досліджень можна зрозуміти, що відбувається із зубом всередині. Також вони використовуються для визначення стану щелеп і кісткової тканини при установленні імплантату.
- Комп’ютерна томографія. За її допомогою можна отримати не плоску картинку, як при рентгеноскопії, а об’ємну. Томограф дозволяє побачити будову зубів, коренів, ясен і щелеп.
Також для діагностики часто використовують спеціалізований мікроскоп. Він дозволяє виявити дрібні пошкодження емалі й зубної поверхні, оцінити фактуру тканини та ін. Мікроскоп також використовують при лікуванні – він дозволяє не пошкоджувати здорові тканини, визначаючи межі з високою точністю.
Які хвороби можна лікувати
За допомогою стоматологічної терапії можна вилікувати багато захворювань зубного ряду й ротової порожнини, але найчастіше лікарям доводиться стикатися з:
- Карієсом. Ця хвороба руйнує емаль і дентин. На ранній стадії розвитку її можна вилікувати без пошкодження й видалення всього зуба. Для цього стоматолог робить обточування пошкодженої емалі, після чого фторує поверхню, зміцнюючи її. На пізніх стадіях зуб також можна врятувати, але процедура буде більш складною та витратною.
- Пульпітом. Це захворювання виникає внаслідок розвитку карієсу. У пацієнта починається запалення пульпи: інфекція проникає через пошкоджену область до зубного каналу, де і розвивається хвороба. Щоб її позбутися, лікар повинен очистити канал, провести його дезінфекцію, після чого закрити за допомогою пломби.
- Періодонтит. Цим терміном називається запалення тканини, яка прилягає до основи зуба. Спочатку стоматолог видаляє гній, після чого прибирає пульпу, обробляє поверхню та встановлює тимчасову пломбу. Якщо процедура допомогла і запалення не розпочалося повторно, то ставиться постійна пломба, якщо ні, то операція повторюється.
Щоб позбутися хвороби ротової порожнини й відновити пошкоджені зуби, звертайтеся до професіоналів. Не потрібно тягнути та чекати, що проблема піде сама: це обернеться більш серйозними витратами, а процес лікування ускладниться.
Джерело: сайт slalen.ua
Предыдущая статья: Простое приготовление кофе в эспрессо-кофемашине